Zima na deskorolce – jak się przygotować?

Choć pogoda za oknem skłania raczej do wypadu na sanki, to jednak wielu miłośników deskorolki kompletnie nie myśli o tym by rezygnować ze swojej ukochanej zajawki. Myślisz sobie, że zima i deska nie idą raczej ze sobą w parze i lepiej jest poczekać na pierwsze wiosenne podrygi słońca? Wbrew pozorom taki bieg wydarzeń nie jest wcale koniecznością…

Deskorolka zimą – czy to w ogóle realne?

Mimo, że widok ten nie należy do najczęściej spotykanych na ulicy, to w rzeczywistości może być to bardzo udane połączenie, jednak należy się do niego odpowiednio przygotować. Fakt, że w najbliższej okolicy nie jest dostępne żadne miejsce, które mogłoby posłużyć za prowizoryczny, zadaszony skatepark nie jest równoznaczny z tym, że należy zapomnieć o desce na kilka kolejnych miesięcy.

Aby jazda po mieście i trenowanie nowych trików były prawdziwą satysfakcją (i przy okazji nie zakończyły się zapaleniem płuc) warto zadbać o odpowiednie akcesoria, które nie tylko zapewnią odpowiedni komfort termiczny, ale również sprawią, że po prostu poczujesz się pewniej na desce. Czego więc nie powinno zabraknąć zestawie każdego skejta, któremu niestraszne są niższe temperatury i żadne nieustannie zmieniające się warunki atmosferyczne nie są w stanie go powstrzymać?  

1.     Odzież termiczna

Absolutnym must-have, którego nie powinno zabraknąć w szafie żadnego skejta jest odzież termiczna, która zapewnia bezbłędny, wysoki komfort cieplny. Choć jest ona łudząco podobna do odzieży termoaktywnej, to w rzeczywistości występują pomiędzy nimi istotne różnice – odzież termiczna wykonywana jest z grubych materiałów, których głównym zadaniem jest utrzymanie maksymalnego poziomu izolacji cieplnej podczas każdego rodzaju aktywności fizycznej.

To właśnie dzięki odzieży termicznej utrata ciepła przez organizm jest niemożliwa, a ponadto zyskuje on dodatkową warstwę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi. Z tego też względu stanowi ona doskonałe rozwiązanie jako pierwsza warstwa odzieży, na którą bez problemu można później założyć T-shirt, grubszą bluzę, kurtkę oraz spodnie. Dzięki tak skomponowanemu zestawowi możesz mieć pewność, że nawet najbardziej mroźne temperatury nie będą stanowiły dla Ciebie najmniejszej temperatury i jazda na desce będzie trwała w najlepsze.

2.     Kurtka zimowa skate

W zimowym niezbędniku nie może oczywiście zabraknąć kurtki zimowej skate, która powinna odznaczać się nie tylko dobrą jakością wykonania, ale również odpowiednim składem materiałowym. Wybierając konkretny model kurtki zimowej skate upewnij się czy została ona wykonana z materiałów zapewniających przyjemny komfort termiczny i posiada ciepłe wypełnienie, a także zwróć uwagę na jej krój. Na tle licznie dostępnych propozycji bardzo dobrze sprawdzają się kurtki zimowe o swobodnym, nie krępującym ruchów kroju, które dodatkowo odprowadzają nadmiar wilgoci skutecznie utrudniającej wykonywanie tricków.

3.     Buty skateboardowe

Jakie buty skate najlepiej sprawdzą się w zimie? Oczywiście te buty skateboardowe wyposażone w podeszwę zapewniającą bezbłędną przyczepność do powierzchni deski, które dodatkowo odznaczają się krojem nieco bardziej dopasowanym do zimowych realiów.

Dobrym rozwiązaniem będą buty skate z wyższymi, sięgającymi za kostki cholewkami, które w środku wyściełane są materiałem tekstylnym zapewniającym stopom odpowiednią ochronę przed chłodniejszymi warunkami atmosferycznymi – tego typu produkty oferują m.in. pochodzące prosto ze słonecznej Kalifornii marki Vans oraz Etnies, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród tej odmiany czterech kółek.

4.     Czapka zimowa

Lubisz czuć wiatr we włosach? O ile wiosną i latem jest to całkiem przyjemne, to jednak w zimie lepiej jest odpuścić sobie tego typu rozrywki. Skuteczną ochronę przed mroźnym wiatrem zagwarantuje Ci oczywiście czapka zimowa, której rodzaj możesz dobrać do swoich indywidualnych preferencji oraz stylówki na deskę. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na kolorową czapkę beanie wykonaną z akrylu, grubszą czapkę zimową z wełny, czapkę z daszkiem, czy też czapkę uszatkę jednego możesz być pewien – ciepło z pewnością „nie ucieknie” Ci przez głowę.

5.     Odzież skate

Kompletując skateboardową garderobę na okres zimowy warto również zadbać o ciuchy skate, które razem stworzą modne i co najważniejsze funkcjonale fity. Jeżeli w swojej kolekcji odzieży skate nie posiadasz jeszcze dużej, oversiezowej bluzy z kapturem, która od środka wyściełana jest miękkim, otulającym materiałem, a Twoje stare spodnie dresowe nadają się już raczej do wyrzucenia, to najwyższa pora to zmienić!

Korzystając z licznych, zimowych wyprzedaży warto skompletować zupełnie nową gamę ciuchów skate, które pozwolą Ci jeździć na desce w nawet najbardziej niekomfortowych warunkach i tym samym nieustannie szlifować swoje zdolności, które na wiosnę zaskoczą niejednego stałego bywalca skateparków.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może cię zainteresować: