Jak dbać o buty skate?

Chcesz odświeżyć wygląd swoich butów na deskę, ale kompletnie nie wiesz jak się za to zabrać? Zastanawiasz się czy czyszczenia butów zamszowych to w ogóle dobry pomysł lub też nie wiesz jak pielęgnować buty materiałowe? Dziś przychodzimy Ci na ratunek!

Pierwsza rysa na nowych butach na deskę boli najbardziej, dlatego też dziś podpowiemy Ci jak pielęgnować buty skate tak, aby wszelkie zarysowania na butach oraz plamy stały się jedynie odległym wspomnieniem.

Jak dbać o buty na deskę?

Ulubione tenisówki lub lekkie sneakery, które towarzyszyły Ci podczas sukcesów oraz porażek na skateparku już jakiś czas temu straciły swój urok? Twoje nowe buty na deskę (które co gorsza są butami materiałowymi) zaliczyły bliskie spotkanie z grubszą warstwą brudu i martwisz się, że nie dasz rady ich doczyścić? Spokojna głowa, nawet najbardziej pozornie beznadziejnemu przypadkowi można zaradzić. Jak pielęgnować buty na deskę? Wszystko zależy od tego z jakiego materiału są wykonane dane buty skate…

Jak dbać o buty skate?

Buty zamszowe

Twoje buty na deskę wykonane są z efektownej, ale jednocześnie u wielu wywołującej strach, ze względu na pielęgnację, skóry zamszowej? W tym przypadku bynajmniej nie jesteś skazany na niepowodzenie, gdyż nawet z zabrudzeniami oraz zarysowaniami na tego rodzaju butach można sobie poradzić.

Jak czyścić zamszowe buty domowymi sposobami? Wypróbuj skórkę od chleba bądź… gumkę do ścierania, które dosłownie zetrą wszelkie zabrudzenia poprzez pocieranie skóry zamszowej.

Jak czyścić zamsz, gdy proste metody zawodzą? Jeżeli wątpliwej urody ”ozdoby” na Twoich zamszowych butach skate nie dają za wygraną, wówczas powinieneś sięgnąć po specjalnie dedykowaną szczotkę krepową bądź mosiężną, która pomoże Ci usunąć plamy oraz przebarwienia. Pamiętaj jednak, aby robić to na sucho, gdyż buty zamszowe bardzo źle reagują na wodę. Dobrym pomysłem będzie także zakup renowatora do zamszu, który tchnie w Twoje buty na deskę nowe życie.

Trampki materiałowe

Posiadacze butów męskich materiałowych w stylu skate również nie są zdani na porażkę. Bo choć wrzucanie butów skate do pralki jest raczej nienajlepszym pomysłem (chociażby z uwagi na fakt, że mogą się one odkształcić), to posiadane w domu produkty są w stanie usunąć plamy, nawet te najbardziej oporne.

Jak pielęgnować buty materiałowe? Sprawdzonym i polecanym sposobem jest m.in. pasta z pudru dziecięcego zmieszanego z wodą w proporcji jeden do jednego. Wystarczy połączyć ze sobą wspomniane składniki, nanieść pastę na buty skate za pomocą czystej szczoteczki do zębów, po czym wetrzeć ją w cholewki. Następnie należy wysuszyć buty suszarką i pozbyć się nadmiaru pozostałego pudru.

Jeżeli tego rodzaju eksperymenty nieco Cię przerażają, to nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby sięgnąć po środki do pielęgnacji obuwia z materiału. Wówczas możesz mieć pewność, że Twoje starania nie pójdą na marne, a trampki materiałowe skate będą znów tak piękne, jak niegdyś.

Jak dbać o buty skate?

Brudne podeszwy? Mamy na to sposób!

Pielęgnacja butów nie ogranicza się jednak tylko i wyłącznie do usuwania zabrudzeń z cholewek trampek materiałowych czy butów zamszowych oraz prania sznurówek. Choć prawdopodobnie buty na deskę nie służą Ci do pokonywania bagiennych ścieżek, a podczas deszczu starasz się omijać wszelkie, stające na Twojej drodze kałuże, to zapewne podeszwy mimo wszystko wymagają lekkiego (lub większego) odświeżenia. Nie ma co się oszukiwać – element mający bezpośredni kontakt z nawierzchnią dość szybko traci na estetycznym wyglądzie, dlatego też na zakończenie dzisiejszego wpisu zdradzimy Ci jak wyczyścić podeszwę buta.

Zacznijmy od prostego domowego sposobu, a więc sporządzenia pasty z sody oczyszczonej, proszku do prania (bez wybielacza!) oraz ciepłej wody. Wystarczy, że zachowasz proporcje 1:1 i naniesiesz miksturę na podeszwy za pomocą szmatki lub gąbki, a potem wetrzesz ją w brudną powierzchnię. Po usunięciu plam usuń resztki pasty i gotowe.

Jeżeli powyższy sposób nie przynosi oczekiwanych rezultatów lub też masz do czynienia z wymagającym przypadkiem w postaci podeszew w jasnych kolorach, to najlepiej sięgnij po jeden z liczne dostępnych środków do pielęgnacji obuwia. Wybielacz czyszczenia białych podeszw w formie sticka, środek czyszczący w aerozolu, pasta do najbardziej opornych plam, osadów i zabrudzeń, niezawodne chusteczki nasączone bezpiecznym detergentem, które możesz mieć zawsze pod ręką – na szczęście jest w czym wybierać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może cię zainteresować: