Jakie cechy powinny mieć najlepsze buty na deskorolkę?

Udało Ci się znaleźć Twoją wymarzoną deskę w atrakcyjnej cenie? Zanim przekażemy Ci nasze gratulacje i zachęcimy do odwiedzin najbliższego skateparku, gdzie spotkasz równie zapalonych miłośników szlifowania swoich umiejętności do perfekcji musimy uczulić Cię na jedno. Odpowiednio wybrany sprzęt to jedynie połowa sukcesu – niemniej dużo uwagi powinieneś poświęcić bowiem na dobór butów na deskorolkę.

Jakimi cechami powinny odznaczać się najlepsze buty na deskorolkę i które z popularnych brandów faktycznie znają się na rzeczy i posiadają w swoim asortymencie modele spełniające oczekiwania amatorów i profesjonalistów? Czytaj dalej, a wszystko będzie jasne.

Buty na deskorolkę – jak wybrać te właściwe?

Czy wybór butów na deskorolkę jest bardzo skomplikowany? Dobra wiadomość jest taka, że trzeba się tutaj znacznie mniej nagłowić niż w przypadku obuwia do biegania, niemniej jednak kilka aspektów niezaprzeczalnie trzeba wziąć pod uwagę poszukując najlepszych butów na deskę.

Jedną z najważniejszych cech jakimi powinny odznaczać się dobre buty na deskorolkę jest… wysoka jakość wykonania. To bowiem właśnie od niej zależy czy upatrzony model będzie spełniał swoje zadanie i nie zacznie się rozklejać, pruć lub też niszczyć w zupełnie inny sposób już po pierwszym użytkowaniu.

Jakie cechy powinny mieć najlepsze buty na deskorolkę - brązowe buty

Niemniej istotną kwestią decydującą o tym czy mamy do czynienia  z godnym uwagi czy też słabym projektem butów na deskorolkę jest także ich konstrukcja, która powinna składać się z następujących elementów:

  • trwałych i mocnych cholewek dobrze dopasowujących się do kształtu stóp wykonanych z lekkich i oddychających materiałów nieutrudniających przepływu powietrza wewnątrz trampków/tenisówek;   
  • miękkiego, niepodrażniającego skóry wnętrza wzbogaconego o ergonomiczną, pochłaniającą wstrząsy wkładkę;
  • amortyzacji efektywnie zwiększającej funkcjonalność butów oraz polepszającej zadowolenie z ich użytkowania;
  • płaskiej podeszwy z przyczepnej i mocnej gumy, która bez trudu zniesie niekończące się szlifowanie tricków do perfekcji oraz nawet najbardziej dynamiczne przejazdy; 

Najlepsze buty na deskę: czy ta marka nie ma sobie równych?

Jakie buty na deskorolkę zasługują na miano tych najlepszych? W zdecydowanej większości przypadków odpowiedź brzmi dokładnie tak samo: buty na deskorolkę od Vans!

Jakie cechy powinny mieć najlepsze buty na deskorolkę - buty Vans

Marka wywodząca się ze słonecznej Kalifornii, która zaczynała od sprzedaży swoich produktów w niewielkim sklepiku w Anaheim stała się światową potęgą, o czym doskonale świadczy chociażby to, że to właśnie jej projekty nosi co druga osoba w skateparkach w mniejszych i większych miastach. Producent, któremu zawdzięczamy m.in. wprowadzenie pierwszych butów skate z wysokimi cholewkami, bardzo zgrabnie łączy w sobie cechy pożądane w butach na deskorolkę z unikalnym i niezwykle charakterystycznym dla siebie designem.

Buty na deskorolkę Vans są nie tylko wykonane z wytrzymałych, dobrze dopasowujących się do stóp i oddychających materiałów (takich jak chociażby materiał płócienny canvas czy naturalna skóra zamszowa), ale też posiadają odpowiednio wyprofilowaną konstrukcję oraz zwieńczone są niezawodną i solidną podeszwą z odpornej na ścieranie i uszkodzenia wulkanizowanej gumy, która od spodu dodatkowo zakończona jest autorskim rozwiązaniem w postaci kultowego waflowego bieżnika. To właśnie ten rozpoznawalny element odpowiedzialny jest za doskonałą przyczepność do nawierzchni, świetne czucie deski i pewność stawianych kroków w miejskiej dżungli.

Kultowy brand ze znanym logo w postaci paska jazzowego w swojej kolekcji trampków na deskorolkę posiada model dla każdego. Vansy występują w klasycznej niskiej bądź wysokiej wersji ze standardowym systemem sznurowania, jak i w formie wsuwanych na stopy tenisówek typu Slip-On, których zakładanie i zdejmowanie ułatwiają elastyczne wstawki umieszczone po bokach cholewek. Duża ilość dostępnych wersji kolorystycznych, oryginalnych nadruków i limitowanych projektów będących efektem współpracy Vans z innymi równie znanymi brandami czy artystami sprawia, że butom na deskorolkę od tej marki jest naprawdę ciężko się oprzeć i to bynajmniej nie tylko skejtom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może cię zainteresować: