Jak wiązać buty skate?

Do czego streetwear przywiązuje największą wagę? Oczywiście do butów! Ale chociaż sneakerheadzi mają swoje ulubione modele obuwia, to jednak często nie zwracają uwagi na sznurówki. To błąd! Dzięki kilku prostym trickom można zasznurować swoje kicksy w wyjątkowy sposób, a w efekcie dodać całej stylizacji bardziej osobistego charakteru. Jak więc wyróżnić się za pomocą… sznurowadeł? Podpowiadamy!

Klasyka na nowo

Wielu z nas nie ma ochoty lub czasu na zmiany i nosi obuwie zasznurowane dokładnie tak samo, jak w chwili zakupu. W zdecydowanej większości przypadków jest to klasyczne, proste wiązanie na krzyż, które dobrze przytrzymuje stopę. Nie chcesz z niego rezygnować, ale z drugiej strony marzy Ci się urozmaicenie? Możesz spróbować przeplatać sznurówki nieco rzadziej, omijając co drugi otwór – w ten sposób splot jest nieco lżejszy i bardziej… nieporządny. Idealny na wyjście ze znajomymi! Dobrym pomysłem jest też użycie sznurówek w dwóch kolorach (zacznij od związania ich na początku) i przeplatania ich ze sobą na zmianę. Barwy mogą korespondować z tymi na Twoich sneakreach, albo… być zupełnie różne. Kontrasty nigdy nie wychodzą z mody, a już szczególnie w streetwearze. Jeżeli cholewka Twoich butów jest wydłużona i sięga ponad kostkę możesz opuścić dwie ostatnie dziurki i zamiast tego owinąć sznurówki wokół nogi.

Prosto i kolorowo

Innym klasycznym sposobem wiązania jest takie na prosto, bez widocznego krzyżowania, z końcami sznurówek ukrytymi we wnętrzu buta. Co więcej, wielu sneakerheadów uważa ten sposób za jedyny słuszny. Jak można go urozmaicić? Wystarczy, że po przeciągnięciu sznurówki w pierwszym kolorze (na przykład białym) przez pierwsze dwie dziurki, dowiążesz do niej taką w kontrastowym kolorze w taki sposób, by utworzyć supełek wewnątrz buta. Teraz przeciągaj sznurówki co drugą dziurkę (oczywiście górą!), dzięki czemu otrzymasz dwukolorowe pasy. Ciekawym sposobem jest też przewlekanie sznurówek nie naprzemiennie, ale z lewej strony na prawą. Wtedy pierwszymi dziurkami nie są te naprzeciwko siebie u nasady języka, ale takie obok siebie. Sznurując buty w ten sposób oczywiście trudno będzie zakończyć na środku, dlatego możesz pokusić się o zrobienie charakterystycznej kokardki z boku cholewki.

Ciekawe krzyżówki

Sposobem na wyróżnienie się jest też wiązanie swoich butów w zupełnie nieklasyczny sposób. Jednym z ciekawszych pomysłów jest przeciąganie sznurówek co drugą lub trzecią dziurkę. Zamiast po prostu krzyżować je ze sobą na środku, owiń kilka razy jedną część sznurówki wokół drugiej i dopiero wtedy przełóż je po przeciwległych stronach. W ten sposób uzyskasz drapieżny look, kojarzący się z drutem kolczastym. Innymi sposobami jest też wiązanie sznurówek w formie drabinki, albo na skos. Co więcej, zawijając sznurówkę w niewielką pętelkę wokół dziurki możesz uzyskać niezwykle efektowny wygląd plecionki. Pomysłów jest wiele, a w sposobie wiązania własnych sneakerów ogranicza Cię tylko wyobraźnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może cię zainteresować: