Vans x Skateistan Skate Slip-On – doskonały styl i funkcjonalność

Czy deskorolka może zmienić świat? Przykład Skateistan – organizacji non-profit założonej przez amatora jazdy na desce w Kabulu udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe. Założona w 2007 roku organizacja działa w Afganistanie, RPA oraz Kambodży, a jej misją jest wzmacnianie pozycji dzieci poprzez jazdę na desce i liczne programy edukacyjne, które budują ich poczucie wartości i kształtują na ludzi, którzy kiedyś zmienią losy świata na lepsze.

W ostatnim czasie Skateistan połączył siły z Vans i owocem tego collabu są Vans Slip-On, które wprost musisz zobaczyć z bliska.

Vans Slip-On – model, który znają wszyscy

Gdy kilkadziesiąt lat temu założyciele kalifornijskiej marki Vans postanowili wypuścić na rynek innowacyjne, wsuwane na stopy tenisówki z pewnością nie spodziewali się, że to właśnie buty Vans Slip-On staną się jednymi z ich najlepiej sprzedających się modeli. Owszem, można było podejrzewać, że osiągną one sukces, ale raczej nikt nie sądził, że to właśnie one kiedyś pojawią się chociażby na uroczystej kolacji w Białym Domu. Tak się jednak właśnie stało i to m.in. właśnie dlatego Vans regularnie wypuszcza na rynek nowe odsłony Slip-On’ów, które przykuwają uwagę fanów wygodnego i uniwersalnego obuwia nie tylko za sprawą swojej kolorystyki, ale też wpisujących się w trendy rozwiązań takich jak chociażby platformowe podeszwy.

W ostatnim czasie kolekcja wsuwanych na stopy tenisówek, uwielbianych przez kobiety, mężczyzn oraz juniorów, powiększyła się o buty Vans x Skateistan Skate Slip-On, które niosą ze sobą ważny przekaz.

Nowa wersja legendarnych Vans Slip-On: Vans x Skateistan Skate Slip-On

Co odróżnia te buty Vans Slip-On od dobrze wszystkim znanej wersji? Przede wszystkim konstrukcja, która została odpowiednio wzmocniona tak, aby być w stanie przetrwać nawet najbardziej intensywne użytkowanie trampków. Projektanci Vans nie tylko zmienili umiejscowienie podkładek DURACAP i przeprojektowali cholewki łącząc je z taśmą „foxing tape”, ale też wyposażyli buty w zupełnie nowy formowany zapiętek, który podobnie jak umieszczone wewnątrz paski na języku zapewnia lepsze dopasowanie i większą kontrolę nad deską. W Vans x Skateistan Skate Slip-on zastosowano także wkładki POPCUSH™ odpowiedzialne za zwrot energii, amortyzację i ochronę przed ewentualnymi kontuzjami. Całość osadzona jest na podeszwie z mieszanką gumy SICKSTICK™, która pod kątem trwałości i przyczepności do nawierzchni nie ma sobie równych.

W tej odsłonie będącej ulepszoną wersją tenisówek Vans Classic Slip On amerykański brand, który połączył siły z międzynarodową organizacją non-profit wspierającą maluchy i juniorów, zdecydował się zachować swój kultowy motyw graficzny. Buty Vans Slip-On x Skateistan możesz więc znaleźć w wersji opatrzonej wzorem czarno-białej szachownicy, którą dodatkowo urozmaicają naszywki z motywem radosnego, uśmiechniętego słońca, deskorolki, zeszytu, długopisu oraz innych elementów będących częścią identyfikacji wizualnej Skateistan oraz zapraszającego go do współpracy skateboardingowego eksperta.

Jeżeli uda Ci się jeszcze gdzieś znaleźć te Vans Slip-On, to nie zastanawiaj się zbyt długo nad ich kupnem, ponieważ to edycja mocno limitowana, która w większości sklepów wyprzedała się w zawrotnie szybkim tempie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może cię zainteresować: