Jak nie zrobić sobie krzywdy na deskorolce? Przegląd dostępnych ochraniaczy ciała

Dzięki naszemu ostatniemu poradnikowi bez problemu udało Ci się znaleźć deskorolkę, która odpowiada Twoim indywidualnym wymaganiom? Nie możesz się doczekać chwili, gdy w końcu staniesz na desce i przekonasz się czy jesteś obdarzony talentem do jazdy lub też potrzebujesz co najmniej kilku treningów, aby opanować absolutne podstawy? Zanim się to stanie powinieneś zadbać o jeszcze jedną kwestię, a mianowicie… zestaw ochraniaczy na deskorolkę.

Z czego powinien składać zestaw zwiększający bezpieczeństwo podczas jazdy nie tylko u osób początkujących, które nigdy wcześniej nie miały styczności z deskorolką? Po raz kolejny przychodzimy na ratunek wszystkim strapionym i zdradzamy cenne wskazówki właśnie w naszym dzisiejszym wpisie.

Dlaczego warto nosić kask na deskorolkę oraz inne ochraniacze ciała?

Jak dotąd ochraniacze ciała kojarzyły Ci się przed wszystkim z dziećmi jeżdżącymi na rolkach w pobliskim parku? Uważasz, że ich noszenie jest niejako wstydem i w Twoim wieku używanie tego rodzaju akcesoriów zwiększających bezpieczeństwo podczas jazdy na deskorolce po prostu nie wypada? Najwyższa pora zapomnieć o dotychczasowych przekonaniach i wziąć przykład z najmłodszych zajawkowiczków, ponieważ ich rodzice doskonale wiedzą co robią inwestując np. w dziecięce ochraniacze na deskorolkę.

Zapinane na regulowane rzepy nakolanniki oraz nałokietniki są bowiem jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zminimalizowanie skutków bolesnych upadków, a tych na samym początku swojej przygody z jazdą na deskorolce możesz spodziewać się naprawdę sporo. Urazy nadgarstków, kostek, bliskie spotkanie z krawężnikiem,  krawędzią rampy czy innym wystającym elementem może skutecznie zniweczyć Twoje plany zdobycia nowych umiejętności nawet na kilka tygodni, tak więc przestań się wygłupiać i wzorem profesjonalnych skaterów zainwestuj w ochraniacze na deskorolkę.

Dzięki ochraniaczom:

  • zwiększysz swoje bezpieczeństwo, a ewentualne kontuzje będą mniej bolesne;  
  • nie zrazisz się do wykonywania trików i próbowania zupełnie nowych sztuczek, ponieważ komfort psychiczny zapewni Ci fakt, że masz i nosisz (!!) ochraniacze;
  • będziesz mógł kontynuować swoją przygodę z deską i nie będzie potrzeby, aby z żalem omijać skatepark szerokim łukiem przez kilka tygodni;

Must-have każdego skejta – 5 ochraniaczy na deskorolkę dla dorosłych i dzieci, w które warto zainwestować

Kask na deskorolkę

O tym jak tragiczne w skutkach dla zdrowia (a nawet życia) może mieć wstrząśnienie mózgu wie, miejmy nadzieję, każdy, dlatego też tak ważna  jest skuteczna ochrona przed tego rodzaju poważnymi urazami. Absolutnym must-have każdej początkującej oraz bardziej zaawansowanej osoby jeżdżącej na deskorolce (a nawet pro skatera) jest więc kask łudząco przypominający ten będący obowiązkowym elementem stroju na polskie oraz zagraniczne stoki narciarskie.

Wyposażone w system regulacji umożliwiający indywidualne dopasowanie kaski na deskorolkę dobiera się odpowiednio do rozmiaru głowy – jedynie wówczas można mieć pewność, że będą one spełniać swoje główne zadanie.

Przeglądając liczne propozycje (niezależnie od tego czy mowa tutaj o kasku na deskorolkę elektryczną czy też klasyczną, longboarda, cruisera czy fiszkę) warto zwrócić uwagę na to czy posiadają one certyfikat EN 1078 – jeżeli informacja o takowym istnieje, wówczas możesz mieć pewność, że skutecznie ochroni on także tył głowy (jeśli oczywiście będzie on do niej właściwie przylegał).

Nakolanniki

Wielokolorowy bądź stonowany kask na deskorolkę to jeszcze bynajmniej nie wszystko! Urazy głowy są bowiem jedynie jedną z możliwości jeżeli chodzi o kontuzje na desce. Amatorzy, które pierwsze spotkanie z deskorolką mają jeszcze przed sobą koniecznie powinni rozważyć zakup nakolanników, które jak sama nazwa wskazuje, stabilizują pracę kolan, a dodatkowo dzięki warstwie pianki ochronnej zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy ”zaatakuje” Cię asfalt, rampa czy zaliczysz czołowe zderzenie z innym, niedoświadczonym skejtem.

ochraniacze na deskorolkę

Nałokietniki

Kolejną pozycją na naszej liście są ochraniacze na deskorolkę przeznaczone do noszenia na łokciach, a więc najprościej mówiąc nałokietniki. To właśnie one pomogą Ci uniknąć bolesnych otarć, zadrapań oraz innego rodzaju skutków wiążących się z brakiem opanowania właściwej techniki upadania.

Ochraniacze na deskorolkę na nadgarstki

Skoro wspomnieliśmy już o upadkach… Zdecydowana większość osób po raz pierwszy próbujących swoich sił na deskorolce ma tendencję do podpierania się na nadgarstkach podczas upadku. Nie da się więc ukryć, że ciąży na nich dość duża odpowiedzialność, ale niestety prawda jest taka, że nie są one w stanie znieść wszystkiego. Z tego też względu warto do listy zakupów dodać także ochraniacze na nadgarstki, a najlepiej od razu zakupić cały zestaw ochraniaczy na deskorolkę dla dorosłych.

Spodenki ochronne

Na koniec propozycja dla tych, którzy obawiają się o swoje kości udowe oraz/lub kość ogonową. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy, to wyżej wspomniany zestaw uzupełnij także o wkładane pod ubranie spodenki ochronne, które dzięki wzmocnieniom umieszczonym w newralgicznych punktach sprawią, że upadki będą mniej bolesne (nawet te z większych wysokości).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może cię zainteresować: